5 tipů, na co si dát pozor při správě nemovitosti | Enreco Trade

+420 776 200 100soc-twsoc-fbsoc-in

5 tipů, na co si dát pozor při správě nemovitostiSnad téměř každému by se zamlouvalo mít pasivní příjem z pronájmu nemovitosti. Avšak investice do nemovitostí sebou nese řadu rizik, z nichž největším rizikem je lidský faktor. Proč právě lidský faktor? Agenda spojená se správou nemovitosti podpisem nájemní smlouvy teprve začíná. Nedílnou součástí jsou i další služby.
Na co si tedy při správě nemovitostí dát pozor?

Nechte si posoudit technický stav vaší nemovitosti

Pokud jste čerstvým vlastníkem nemovitosti a nenechali jste si posoudit technický stav nemovitosti před nákupem, neotálejte a nechte si vaši nemovitost posoudit. Přizvaní odborníci mohou zjistit nedostatky, odhalit možné problémy. Můžete tak například zjistit, že vaše nově nabytá nemovitost má vysokou energetickou náročnost a tento faktor byste poté měli zvážit při nastavování výše nájmu a záloh za energie.


Spočítejte si, kolik vás bude stát čas strávený správou nemovitosti

Jak jsme již zmiňovali výše, podpis smlouvy s nájemníkem a inkasování nájmu je jeden začátek. Měli byste také uvažovat, kolik času správou bytu strávíte – ať už se jedná o záležitosti, které budete muset řešit pravidelně, záležitosti spojené se změnou nájemníků či pokud se objeví nějaké nepříjemnosti. O čase, který strávíte správou vaší nemovitosti přemýšlejte jako o nákladu – spočítejte si kolik reálně správou trávíte a zda se vám nevyplatí tyto starosti outsourcovat na specializovanou společnost, která vaše starosti převezme za vás.


Dejte si záležet na výběru nájemníků

Jistě je pro vás žádoucí mít slušné nájemníky, kteří platí včas a k bytu se chovají jako k vlastnímu. Buď si nájemníky vyberete sami, zapojíte do výběru realitní kancelář nebo můžete zvolit společnost, která se zabývá kompletní správou bytů. I když je to časově náročnější, vždy se setkejte se všemi potenciálními nájemníky a finální výběr proveďte po konzultaci (ať již s vašimi blízkými, realitní kanceláří či specializovanou společností).


Zjistěte si, jaké povinnosti vám vzniknou v souvislosti se správou bytu

Nastudujte si pečlivě, co vše bude nově vaší povinností z hlediska vlastnictví bytu i z hlediska vztahu k nájemníkům. Určitě vás nemine vyúčtování služeb s nájemníky, pokud máte smlouvu na dobu určitou, tak prodloužení smlouvy či hledání nových nájemníků. Čeká vás také daňové přiznání. Alespoň jednou za rok navštivte váš byt, ať vás po skončení smlouvy s nájemníky nečeká nepříjemné překvapení.


Nepodceňte smlouvu u pronájmu

Při přípravě smlouvy o pronájmu doporučujeme vždy využít služeb odborníka. Realitní kancelář, právník, nebo profesionální správce nemovitosti pro Vás připraví smlouvu zohledňující všechny specifické detaily smluvního vztahu. Smlouvu o pronájmu není radno podcenit a její nedbalé provedení vám může v budoucnu přinést nemalé potíže.

Nechcete si se správou vaší nemovitosti lámat hlavu a raději čas investovat do nových projektů, mít čas na sebe a vaše nejbližší? Nechejte tyto starosti na nás!

Kolik to stojí?

Za 1/10 nájmu převezmeme veškerou agendu spojenou se správou vaší nemovitostí.

O Enreco Trade

Společnost je na trhu již 10 let a specializuje se především na veškerou agendou spojenou se správou nemovitostí a jejich zabezpečením. Za dobu existence jí pod rukama prošly komerční i nekomerční budovy. Aktuálně spravuje kolem 350 budov v Praze a dalších městech České republiky v aktuální hodnotě přes 1,2 mld. Kč. Na vybrané reference se můžete podívat zde.Novinky01.01.2021

Správa Vašeho bytu zdarma

Do 31.3.2021 Vám nabízíme 1 měsíc kompletní správy Vašeho bytu […]


číst celé

10.12.2020

Správa bytů s nájemníkem

Veškeré záležitosti s nájemníkem vyřešíme za vás. Vy už jen bez […]


číst celé

01.12.2020

Platba kartou

Od 1.12. lze s ohledem na probíhající anticovidová opatření uhradit […]


číst celé

20.11.2020

Správa bytových domů

Všechny provozní starosti s pronájmem budovy převezmeme za vás Kompletně […]


číst celé

Copyright © 2011–2017 Enreco Trade s.r.o.